O nas

Nasze przedszkole jest zlokalizowane na  Pradze Północ, blisko Parku Praskiego, brzegu Wisły i warszawskiego ZOO. Budynek przedszkola jest jednopiętrowy, otoczony zielenią, wyposażony w nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci. W ogrodzie jest warzywnik i rabatki kwiatowe, gdzie dzieci mogą siać, sadzić i obserwować jak małe nasionka i sadzonki zmieniają się w bujne rośliny. W przedszkolu są cztery oddziały:  Grupa I „Słoneczka”, Grupa II „Muminki”, Grupa III „Biedronki” i  Grupa IV „Smerfy”. Nasza kadra pedagogiczna na wysokie kwalifikacje zawodowe i duże doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Realizujemy wizję naszej placówki: „Przedszkole jest przyjazne dziecku, rodzicom i środowisku, zapewnia warunki do indywidualnego rozwoju „. Nauczycielki pracują w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego, Program Wychowania Przedszkolnego  „Drużyna marzeń”Joanny Wasilewskiej , programy własne: patriotyczny „W kolorach bieli i czerwieni” ,teatralny „Lalki ożywają w teatrze”, program adaptacyjny”Adaptacja na wesoło”, program ekologiczny „Chrońmy naszą planetę” oraz innowację pedagogiczną „Dobre maniery przedszkolaka”. Przedszkole utrzymuje stały kontakt z rodzicami: zebrania, rozmowy indywidualne z wychowawcami, wykłady dotyczące rozwoju i wychowania dzieci.  Współpracują z nami specjaliści – logopeda , pedagog specjalny  i psycholog, którzy wspomagają nauczycielki i rodziców fachowymi poradami. Do dyspozycji dzieci są dwie sale specjalistyczne:  sala relaksacyjno-kompensacyjna, wyposażona w sprzęt do ćwiczeń ogólnorozwojowych i sala widowiskowo- gimnastyczna i teatralno-plastyczna. W ciągu roku szkolnego przedszkolaki biorą udział w wielu imprezach okolicznościowych np.:  „Pasowanie na Przedszkolaka” -„Dzień Pluszowego Misia” –  „Spotkanie z Mikołajem” , „Bal Karnawałowy” ,”Dzień Babci i Dziadka” , „Dzień Mamy i Taty”, „Dzień Dziecka” ,”Piknik Rodzinny” ,”Pożegnanie Przedszkola”. Dzieci oglądają spektakle teatralne, uczestniczą w zajęciach eksperymentalnych które regularnie odbywają się na terenie przedszkola. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym dzieci biorą udział w wycieczkach edukacyjnych, spacerach połączonych z obserwacjami przyrodniczymi. Jeździmy do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, gospodarstw agroturystycznych, do muzeów na lekcje edukacyjne dla przedszkolaków. Dzieci uczestniczą corocznie w „Spartakiadzie Przedszkolaka” oraz rozwijają swoje talenty taneczne i wokalne w konkursach i przeglądach artystycznych np.:”Mikrofon dla najmłodszych”. Wspieramy kierunkowe zainteresowania i   uzdolnienia naszych wychowanków. Nawiązaliśmy współpracę z „Domem Kultury Praga”,  Teatrem „Baj” i Akademią Sztuk Pięknych, organizatorem konkursu plastycznego „Plastuś”. Dzieci od kilku lat biorą udział w konkursach plastycznych, warsztatach teatralnych poza terenem placówki. Dbamy o rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Współpracujemy  z Biblioteką dla dzieci i młodzieży im. Ks.  Jana Twardowskiego.  W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 realizujemy projekt teatralny „Lalki ożywają w teatrze” w grupie dzieci  sześcioletnich,  kontynuujemy realizację innowacji pedagogicznej „Dobre maniery przedszkolaka”, dbamy o zieleń w   naszym ogrodzie przedszkolnym, sadzimy kwiaty i warzywa.y Jak powiedział Platon „Najważniejszy w każdym działaniu jest początek”, dlatego w  naszej placówce  chcemy kształtować umiejętności społeczne,  rozbudzić ciekawość poznawczą i aktywność twórczą dzieci, które będą podwaliną ich późniejszych sukcesów.