Nasze osiągnięcia

Dzielnicowy konkurs ekologiczno-plastyczny „Jesienny kwiat” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Pragi Północ

Wyróżnienie dla Darii N. z grupy IV „Smerfy”

Dnia 14.10.2022 r.

z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość

wręczenia Nagród Prezydenta m.st. Warszawy.

Te wyjątkowe wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej na rzecz oświaty

zostały przyznane dyrektorom i nauczycielom  z warszawskich placówek.

Nagrodę prezydenta otrzymała reprezentująca Dzielnicę Praga Północ  pani Dorota Jasica- Dyrektor Przedszkola nr 165.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej !

III miejsce dla Oliwii S. w konkursie plastycznym ” Pojazd Świętego Mikołaja 2021″

organizowany przez VII Ogród Jordanowski.

Wyróżnienia: Filip G., Karol Rz., Franek Sz., Alicja W., Michał Dz..

Gratulujemy!

II miejsce dla Oliwii S. w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Znani Polacy- wstrzymał słońce, ruszył ziemię.”

Gratulujemy!

I miejsce dla Tymona P.  za pracę pod tytułem „Polowanie na gąsienicę” w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym.

Wyróżnienie zdobyła Oliwia S.

Gratulujemy!

Znamy już wyniki Dzielnicowego Konkursu Plastycznego  „Jesienne drzewo” organizowanego przez Przedszkole nr 171

Gratulujemy!

Kategoria 5- 6 latki                                                                 Kategoria 3-4 latki

Miejsce III- Małgosia Cz.                                                                Miejsce II- Pola T.

W „Przeglądzie Praskim” ukazał się artykuł o naszym projekcie „Lalki ożywają w teatrze”

Poniżej znajduje się link do artykułu:

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Kacprzak wręczył Nagrody Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ

dyrektorom i nauczycielom  praskich placówek oświatowych, za  osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej. Ich zaangażowanie, jak i wielu innych pracowników oświaty to dowód, że praca z dziećmi i młodzieżą może być prawdziwą pasją i źródłem ogromnej satysfakcji.

W gronie nagrodzonych dyrektorów  jest Dyrektor Przedszkola nr 165 Pani Dorota Jasica.

Biała Księżniczka i złoty smok- 26.05.2021 r.

Przedstawienie teatralne „Kopciuszek” w Domu Kultury Praga w wykonaniu naszych przedszkolaków-28.05.2019 r.

Dnia 02.12.2019 r. w Domu Kultury Praga odbyło się

rozstrzygnięcie Dzielnicowego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole nr 165 pt. „Planety, gwiazdy i inne tajemnice kosmosu”

18-01-2019 roku w Atelier fotograficznym „Klitka” odbyła się wystawa „Teatr w oczach dziecka”,

przedstawiająca prace dzieci z naszego przedszkola inspirowane projektami pani Dyrektor Doroty Jasicy

Gratulujemy Stanisławowi Mikule z grupy V

zdobycia I miejsca w konkursie plastycznym „Najciekawsze zakątki Pragi” i życzymy dalszych sukcesów!

Gratulujemy Pani Dorocie Jasicy,

nauczycielce z grupy III „Biedronek”,

zdobycia II nagrody w VIII edycji  Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

Istotą projektu Zaczarowany świat animacji, który przygotowała i zrealizowała Pani Dorota, było rozwijanie inicjatyw twórczych dzieci w animowaniu kukiełek zwierząt i ludzi, przekazanie im wiedzy o historii ziemi oraz zawartego w baśniach przesłania o zwycięstwie dobra nad  złem. W pierwszej części projektu dzieci przygotowały się do przedstawienia pt. Dawno temu nim wymarły, żyły tutaj dinozaury, uczyły się animacji postaci zwierząt i ludzi, śpiewu i tańca do muzyki Vangelisa, uczestniczyły w zajęciach Quiz dinozaury i warsztatach teatralnych. Autorka projektu wykonała kukiełki dinozaurów i ludzi pierwotnych, stroje dzieci i projekty scenografii. Dzieci przygotowały wystawę rysunków Mój ulubiony dinozaur.   Przedstawienie odbyło się w styczniu i w lutym. Występ dzieci był poprzedzony animacją 100 dinozaurów – połączeniem ruchomych obrazów z efektami światła i dźwięku. W drugiej części projektu dzieci przygotowywały się do animacji kukiełek i przedmiotów występujących w bajce Piękna i Bestia. W tym celu słuchały bajki, obejrzały w kinie jej najnowszą wersję filmową, przygotowały wystawę rysunków Sceny z Pięknej i Bestii oraz uczestniczyły w warsztatach teatralnych organizowanych przez Teatr Baj. Pani Dorota wykonała kukiełki, stroje dzieci oraz scenografię przy pomocy techniki projekcji komputerowej. W studiu nagrań w Domu Kultury Praga dzieci nagrywały fragmenty  śpiewu. Uczestniczyły również w wycieczce do Ślusarni Stalowa, gdzie zapoznały się ze sterowanymi komputerowo sprzętami do wycinania zaprojektowanych przedmiotów. Przedstawienie Piękna i Bestia  wystawiono 3 razy.

Cieszymy się, że interdyscyplinarny projekt  Pani Doroty realizowany w naszym przedszkolu został nagrodzony i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu Zaczarowany świat animacji.

Przedstawienie „Piękna i Bestia”- maj 2017 r.

Przedstawienie „Dawno temu nim wymarły żyły tutaj dinozaury”-luty 2017 r.

dinozaury wymierają po spadku meteorytu

Przedstawienie teatralne „Czerwony Kapturek” w wykonaniu naszych przedszkolaków- maj 2016 r.

Przedstawienie „Kopciuszek”- 2015 r.

metoda- lalka prowadzona przed aktorem, w wykonaniu 4-5 latków.